KONST / Litografier / Färglitografi 14456108
nr 1445 6108
Ulf Greder
(f. 1949), Sverige
Son. Signerad, numrerad 59/360. Färglitografi, bildmått: 40x33, yttermått inklusive ram: 64x51 cm.
Ulf Greder, född 1949 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 31 januari 2022
kl 18:24:17
300 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.